نکات ضروری

 لطفا فایل تعارض منافع را تکمیل و در قسسمت بارگزاری فایل ها تحت عنوان فرم تعارض منافع فراگذاری نمایید.

لطفا فایل تعهدنامه را تکمیل و در قسسمت بارگزاری فایل ها تحت عنوان نامه به سردبیر (تعهدنامه) فراگذاری نمایید.

* نویسنده گرامی جهت تصریح در روند داوری و بررسی مقاله در جلسه هیأت تحریریه 2 داور در زمینه مقاله خود (از دانشگاه‌های دیگر) همراه با مشخصات کامل (نام دانشگاه، ایمیل دانشگاهی، مرتبه علمی، تخصص  و شماره تماس) به ما معرفی نمایید.

* در صورتی که مقاله شما حامی مالی یا تامین کننده اعتبار پژوهشی دارد و یا برگرفته از طرح پژوهشی است، ذکر اطلاعات آن در یک پاراگراف با عنوان تشکر و قدردانی الزامی است. محل این پاراگراف در انتهای مقاله قبل از فهرست منابع باید باشد."

 نویسندگان محترم

1- بر اساس قوانین دانشگاه اصفهان، الزامی است نویسنده مسئول مقاله یکی از اعضاء محترم هیات علمی دانشگاه‌ها یا موسسات تحقیقاتی باشد.

2- در تکمیل فرم برخط (آنلاین) مشخصات نویسندگان در سامانه دقت لازم به‌عمل آید. بر اساس قوانین دانشگاه اصفهان، به هیچ عنوان در هیچ مرحله ای امکان تغییر ترتیب، تعداد، مرتبه علمی و مشخصات نویسندگان و نویسنده مسئول وجود ندارد. (دانشجویان تحصیلات تکمیلی قبلاً از قوانین دانشگاه خود اطمینان حاصل نمایند.)

3-دانشجویان دکتری دقت نمایند، جهت چاپ مقاله مستخرج از پایان‌نامه در حال دفاع خود و درصورت داشتن استاد مشاور، اسامی نویسندگان می‌بایست به ترتیب زیر باشد:

- نام دانشجو

- استاد راهنما (نویسنده مسئول)

- استاد مشاور

4- نویسندگان محترم  لطفا هزینه بررسی مقاله را پس از بررسی هیات تحریریه و  تغییر وضعیت مقاله به پرداخت هزینه  پرداخت نمایید.  ((بر اساس مصوبه دانشگاه هزینه اولیه 100000 تومان و هزینه انتشار 250000 تومان))

5- تغییر نویسنده مسئول یا تغییر در ترتیب، تعداد یا مشخصات نویسندگان بعد از ارسال مقاله امکان پذیر نمی باشد. قبل از ارسال مقاله هماهنگی لازم با سازمان مربوطه در این خصوص صورت پذیرد.

 6- در سامانه نشریه، قسمت وابستگی های سازمانی (سازمان مربوط به نویسندگان) اطلاعات نویسندگان دقیقا به شکل زیر وارد شود:

( فارسی:  گروه آموزشی، دانشکده، دانشگاه (موسسه آموزشی)، شهر، کشور)

(انگلیسی: Department, Faculty, University (Institution), City, Country)

 7- تمامی مقالات ارسالی به نشریات دانشگاه اصفهان قبل از ورود به فرایند داوری  از طریق نرم افزارهای مشابهت یاب بررسی می شود.

 8- در صورت عدم رعایت اصول اخلاقی نشر و موارد مصداق تخلف علمی مانند ارسال همزمان به نشریات دیگر یا کپی برداری بسته به مورد در سه سطح و روش زیر برخورد خواهد شد:

 الف) تذکر به نویسنده مسئول مقاله ب)محرومیت از ارسال مقاله به نشریه به مدت مشخص ج) اطلاع به سازمان متبوع نویسنده مسئول مقاله

راهنمای تنظیم و نگارش مقالات

برای جلوگیری از تأخیر در داوری و انتشار به موقع مجله، لطفاً به نکات زیر توجه فرمایید:

 • مقالات نبایستی در مجلات خارجی، داخلی و سمینارها، چاپ، ارائه و یا ارسال شده باشد.
 • مجله پژوهش های ادب عرفانی (گوهر گویا) به موضوعات و محورهای بروز و جدید اختصاص دارد بنابراین خواهشمند است از ارسال مقاله با موضوعات قدیمی و تکراری خودداری نمایید.
 • مقالات واصله عودت داده نمی‌شود.
 • مقالات بایستی از سطح علمی مناسبی برخوردار بوده و به شیوه پژوهشی و تحلیلی، تدوین و قواعد نگارشی در آنها مراعات و به صورت روان باشند.
 • عناوین اصلی و فرعی در مقاله باید کدگذاری شوند به‌گونه‌ای که کدهای اصلی سمت راست و کدهای فرعی به سمت چپ اضافه‌گردد(به صورت: 1، 1-1، 1-2، 1-3،...) به طوری که عدد 1 کد عنوان اصلی و کدهای 1 و 2 و... کد عنوان‌های فرعی است (در قسمت ساختار مقاله نحوه کدگذاری مطالب ذکر شده است.)
 • حجم مقاله به طور متوسط 15-7 صفحه.
 • حاشیه‌های متن مقاله از بالا و پایین 3 cm،  طرفین2.5 cm  و فاصله خطوط 1 cm  باشد.
 • مقاله با فرمت docx. بر روی کاغذ A4 ،حاشیه‌ها از بالا و پایین 3 cm و از چپ و راست 2.5 cm ) تایپ شود. برای متن فارسی از قلم Bzar با فونت 13 و برای متن انگلیسی از قلم Times New Roman و فونت 12 استفاده شود .
 • مقاله به شیوه یک ستونه تنظیم شود.
 • مقاله ارسالی علاوه بر چکیده فارسی حتما باید دارای چکیده انگلیسی باشد.
 • کلیه متن مقاله به صورت منسجم و در یک فایل ارسال گردد. 

دو فصلنامه پژوهش های ادب عرفانی  (گوهر گویا) به منظور رشد و گسترش ادب فارسی و فرهنگ ایرانی- اسلامی، تازه‌های پژوهشی صاحب‌نظران زبان و ادبیات فارسی را منتشر می‌کند تا در دسترس علاقه مندان قرار گیرد. پذیرش مقاله در این نشریه منوط به احراز شرایط علمی زیر است:

شرایط علمی

 1- مقاله باید دارای اصالت و نوآوری (Original Research)، تحلیلی و نتیجه پژوهش‌های علمی نویسنده یا نویسندگان باشد.

2- در نگارش مقاله باید روش تحقیق علمی رعایت شود و از منابع معتبر، اصیل و به روز استفاده شود.

ساختار مقاله

1- مقاله باید از جهت نگارش ساختاری محکم و استوار داشته باشد و اصول فصاحت و بلاغت فارسی در آن رعایت شود.

2- مقاله علمی  ساختار مشخصی دارد که باید به دقت حفظ و رعایت شود. اجزای تشکیل دهنده یک مقاله علمی  عبارت است از:

 • عنوان مقاله (عنوان مقاله باید کوتاه و گویا و منعکس کننده محتوای مقاله باشد)
 • چکیده (بین 200 تا 300 واژه)
 • واژ‌های کلیدی (بین 3 تا 6 واژه)
 • مقدمه (این بخش باید در حدود یک صفحه و شامل بیان پرسش یا پرسش‌های پژوهش، اهداف پژوهش و ضرورت یا اهمیت پژوهش باشد)
 • پیشینه پژوهش (در این بخش نویسنده به پیشینه مطالعات انجام شده، اعم از کتاب و مقاله، مربوط به موضوع پژوهش خود اشاره می‌کند)
 • روش پژوهش (در این قسمت به مواردی چون نوع پژوهش، روش پژوهش و جمع‌آوری داده‌ها، نوع داده‌ها، متغیرها و ... اشاره می‌شود)
 •  بحث اصلی (در ین قسمت با استفاده از روش‌های کمی و کیفی، داده‌ها مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌گیرد و موضوع مقاله به طور علمی بررسی و تحلیل می‌شود)
 • تیجه‌گیری (در این قسمت یافته‌ها و نتایج حاصل از پژوهش به طور دقیق و روشن ارائه می‌شود)
 •  منابع و مآخذ

 3-  حجم مقاله باید بین 5000 تا 8000 واژه باشد.

4-  اسامی خاص و اصطلاحات لاتین و ترکیبات خارجی بلافاصله پس از فارسی آن داخل پرانتز در متن مقاله ذکر ‌شود.

 شیوه ارجاع دهی و کتابنامه نویسی

 مجله پژوهش های ادب عرفانی  از روش APA برای ارجاع‌دهی و کتابنامه نویسی استفاده می‌کند. بنابراین از نویسندگان محترم درخواست می‌شود در هنگام تدوین مقاله از این روش برای ارجاع‌‌دهی و کتابنامه نویسی استفاده کنند. در ارجاعات درون متنی، ابتدا نام خانوادگی نویسنده، سپس سال انتشار اثر و در نهایت شماره صفحه یا صفحات ذکر می‌شود؛ (زرین‌کوب، 1382: 877). در ارجاعات پایانی یا همان بخش کتابنامه، بسته به نوع منبع، باید به صورت زیر عمل شود:

 الف: کتاب (عنوان کتاب باید ایتالیک باشد)

 نام خانوادگی (شهرت)، نام، سال انتشار .(درون پرانتز). نام کتاب، نام مترجم یا مصحح، شهر محل نشر، نام ناشر، نوبت چاپ

 شهیدی، سید جعفر. (1364). شرح لغات و مشکلات دیوان انوری، تهران: شرکت انتشارات علمی – فرهنگی.

 ب: نشریه (عنوان مجله باید ایتالیک باشد)

 نام خانوادگی (شهرت)، نام، سال انتشار .(درون پرانتز). عنوان مقاله (درون گیومه) نام نشریه، شماره دوره، صفحات مقاله (از ص تا ص)

 میرباقری فرد، سید علی اصغر، شایان، الهام. (1391). «سیر عرفانی قرب در متون عرفانی تا سده هفتم هجری»، متن شناسی ادب فارسی، 1-14.

 ج: مجموعه مقالات

 نام خانوادگی، نام ، سال انتشار .(درون پرانتز). عنوان مقاله (درون گیومه)، نام گردآورنده یا ویراستار، نام مجموعه مقالات، محل نشر، نام ناشر، شماره صفحات مقاله ( از ص تا ص)

 د: سایتهای اینترنتی

 نام خانوادگی، نام . (آخرین تاریخ).  عنوان موضوع (درون گیومه)، نام و نشانی اینترنتی به صورت ایتالیک

 هـ : لوح فشرده

 نام خانوادگی، نام، سال انتشار .(درون پرانتز). عنوان، نام لوح فشرده، محل نشر، نام ناشر